thumbs-iconKonya Temizlik Şirketleri | Oryon Temizlik

clock-iconçalışma saatlerimiz : 08:00 - 21:00

mobile-icon

Hizmet için Bizimle İletişime Geçin!0543 866 66 32

Apartman Temizliği Pratik Olarak Nasıl Yapılır?

Apartman Temizliği Pratik Olarak Nasıl Yapılır?

Apartman Temizliği Pratik Olarak Nasıl Yapılır?

Yaşam alanlarının insan yaşamını direkt olarak etkilemesi, apartman temizliği konusunun çok büyük önem kazanmasına neden olmaktadır. İnsanlar normalde sadece yaşadıkları dairelerin ya da evlerin temizliğine önem verse de apartmanın içerisinde yer alan ortak kullanım alanlarının da periyodik olarak temizlenmesi gerekiyor.

Apartmanların içerisinde bulunan ortak yaşam alanlarını kullanan kişi sayısı fazla olduğu için buraların kirlenmesi çok daha kısa sürmektedir. Bu alanların kirlenmesi ise hijyenden uzaklaşma anlamı taşıdığı gibi evlerin kirlenmesine de neden olmaktadır. Apartman koridorlarında biriken kirler ve diğer atıkların evlerin kapısı açılıp kapandıkça buralara dolması gibi bir durum söz konusu olabilmektedir. Bundan dolayı periyodik temizlik son derece önemlidir. İnsanların bu noktadaki ihtiyaçlarını kaliteli bir şekilde karşılıyor ve daha sağlıklı ortamlarda yaşamalarını sağlıyoruz. Uzun süredir bu alanda faaliyet gösteriyor olmamız, tecrübemizi ve hizmet kalitemizi göstermektedir.

Apartman Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

İnsan sağlığı için çok büyük öneme sahip olan apartman temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle apartmanın temizliği esnasında kullanılacak olan malzemelerin özenli bir şekilde seçilmesi gerekir. Çok fazla temizli ürünü seçeneği olmasından dolayı bunların seçimi dahi başlı başına uzmanlık istemektedir. Seçim yapılırken temizlik gücünün yanı sıra insan sağlığına olan etkilerinin de dikkate alınması gerekir. Bu seçimlerde söz konusu hususları dikkate almak, bizim temel prensiplerimizden bir tanesidir. Aksi durumda temizlik yerine insan sağlığı için çok büyük bir tehdit oluşturulmuş olacaktır.

Apartmanların pratik olarak temizlenmesi için öncelikle planlama yapıyor ve temizliğin hızlı bir şekilde nasıl yapılacağına karar veriyoruz. Eğer apartman koridorlarında temizliğe engel olacak eşyalar var ise apartman yöneticisi ya da görevlisi ile birlikte söz konusu eşyaları farklı bir noktaya taşıyoruz. Daha sonra ise temizliği detaylı olarak yapıyor ve son olarak farklı bir noktaya alınan eşyaların temizliğini de yaptıktan sonra eski yerlerine taşıyoruz. Temizlik tamamen bittikten sonra ise apartmanı tamamen havalandırıyoruz ve temizlik ürünlerinin kokusunun tahliye olmasını sağlıyoruz.

Apartman Temizliği Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Profesyonellik isteyen bir iş olan apartman temizliği yaparken dikkatli olunması gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat edilmesi durumunda temizlik çok daha etkili olacaktır.

Öncelikle apartmandaki temizlenecek olan bölümlerin tam olarak belirlenmesi gerekir. Bu alanlardan bir ya da birkaçının atlanması, temizliğin eksik olmasına neden olacaktır. Buralardaki biriken toz ve diğer partiküller zamanlar temizlenen bölümlere gelecektir ki bu da apartmanın kısa sürede tekrar kirlenmesi anlamına gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara