Baca Temizliği

Konya baca temizliği

Yasal zorunluluktan öte baca temizliği can ve mal güvenliği açısından büyük önem taşımaktadır. Baca temizliği bacanın ne için kullanıldığına göre değişen bir hizmettir. Biz firma olarak iki tip baca temizliği hizmeti vermekteyiz. Birincisi lokantaların bacalarının temizliği yağlı kanal adıyla da anılır. İkinci olarak da doğalgaz bacası temizliği hizmetimiz mevcuttur. Konya baca temizliği hizmetimiz için lütfen iletişime geçiniz.

Yağlı Kanal Baca Temizliği Nedir ve Nasıl Yapılır?

Sektörde Yağlı kanal diye adlandırılan baca temizliği lokanta ve yemekhane bacalarının temizlikleridir. Bu tür bacalar en uzun süre üç ayda bir defa mutlaka temizlenmesi gereken bacalardır. Bu temizliği nasıl yaptığımıza gelince; ocakların üzerinde bulunan davlumbazlar kendilerini takip eden kanal sistemi ile devam eder. Bu kanal sisteminin sonunda da emiş motoru mevcuttur. Ocaktan buharlaşan yağlar zamanla bacaları doldurur. Biz de bacada oluşan bu yağların üzerine özel yağ sökücüler sıkıp bekletip hatta gerekirse kazıma işlemi de uygulayarak temizlenmesini sağlıyoruz.

Bu tür bacaların en çok titizlik gerektiren kısımları motor ve fanlarıdır. Bu motor ve fanlar en çok yağı emen kısımlardır. Zaten kanalın daha geç yağ tutmasını sağlamak için özellikle yapılmışlardır. Bu motor ve fanları da yağ çözücülerle uzman arkadaşlarımız tarafından titizlikle yapılır. Baca temizliği bir lokantanın teftişten geçebilmesi için de önemlidir.

Doğalgaz Bacası Temizliği Nedir ve Nasıl Yapılır?

Yine doğalgaz bacası temizliği yasal zorunluluk olmasının dışında aslında can güvenliğiniz açısından son derece önemlidir.Bir doğalgaz bacası uzman kişiler tarafından çelik fırçalar kullanılarak yapılır. Her yıl kış mevsimi gelmeden eğer baca sistemli bir doğalgaz kombisi kullanıyorsak mutlaka temizletilmelidir. Doğalgaz bacası temizliği dikkat edilmesi gereken çok önemli ve hassas bir temizliktir. Mutlaka çevrenizden doğalgaz bacasının elektrikli süpürge ile temizlendiğini duymuşsunuzdur ki bu en çok bilinen ve en hatalı doğalgaz bacası temizleme yöntemidir. Bu baca sistemindeki en ufak bir hata hayatınıza mal olabilir ve kesinlikle uzman eller tarafından yapılmalıdır.

Eğer Konya‘da oturuyor ve baca temizliği hizmetine önem veriyorsanız, yıllardır güvenli hizmet veren ve alanında deneyimli ve uzman temizlik ekibimizden arkadaşlarımızla çalışmanızı öneririz.

 

Konya Baca Temizliği hizmetimiz için iletişime geçin!